ÖEGB Üyeleri

HÜMA TAŞ

Hüma Taş Gazi Üniversitesi İngilizce Öğretmenliği bölümünden 2005 yılında mezun oldu. Yüksek lisansını Sakarya Üniversitesi Eğitim Programları ve Öğretim alanında tamamladı. University of Toronto’da Yabancı Dil Olarak İngilizce Öğretimi sertifikası aldı. Cambridge Eğitmen Eğitimi programına katıldı. University of Michigan tarafından verilen online eğitimi tamamlayarak Yükseköğrenimde Eşitlik, Çeşitlilik ve Katılım için Liderlik Etme sertifikası aldı. Hüma Taş 2007 yılından beri İngilizce Öğretimi alanında çalışmaktadır. İstanbul Bilgi Üniversitesi İngilizce Öğretmenliği bölümünde dersler verdi. Halen İstanbul Bilgi Üniversitesi İngilizce Hazırlık Programında eğitici eğitmeni ve öğretim görevlisi olarak görev yapmaktadır. Sosyal sorumluluk, öğretmen eğitimi ve gelişimi konularına ilgi duymaktadır.

İLKAY BÜLBÜL

İlkay Bülbül lisans ve yüksek lisans eğitimini Boğaziçi Üniversitesi İngiliz Dili Eğitimi alanında tamamlamıştır. Alanında yirmi yılı aşkın deneyimi olup, 2003 yılından beri İstanbul Bilgi Üniversitesi İngilizce Dil Programları’nda öğretim görevlisi olarak çalışmaktadır. Bu süre zarfında akademik ve genel İngilizce öğretmenliğinin yanı sıra İngilizce Hazırlık Programı’nda çıkış seviyesinden sorumlu seviye koordinatörlüğü yapmış, ve ölçme ve değerlendirme ofisinde çalışmıştır.  2013-2015 yılları arası Hazırlık Programı’nın CEA (Commission on English Language Program Accreditation) akreditasyonu sürecinde yürütme komitesinde görev almış, son olarak 10 yıllık akreditasyon kararıyla sonuçlanan CEA akreditasyon yenileme sürecini koordine etmiş, ve İstanbul Bilgi Üniversitesi WSCUC (WASC Senior College and University Commission) kurumsal akreditasyon sürecinde görev almıştır. İlkay Bülbül, dil eğitiminde kalite güvencesi uygulamaları yönelik hem uluslararası hem de ulusal kuruluşlarda gönüllü çalışmalarda bulunmaktadır. Kendisi 2019 yılından bu yana DEDAK (Dil Eğitimi Değerlendirme ve Akreditasyon Derneği) üyesidir, ve DEDAK'ta akreditasyon süreçlerinden sorumlu koordinatör olarak görev yapmaktadır. Eğitimli bir CEA ve DEDAK akran değerlendiricidir.

EVA BÜYÜKSİMKEŞYAN

Eva Büyüksimkeşyan, 1989 Marmara Üniversitesi İngiliz Dili ve Eğitimi bölümünden mezun oldu. 2009’dan beri teknolojiyi hem sınıfında etkin bir biçimde kullanıyor, hem de teknolojinin derslere entegrasyonu hakkında yapılan çeşitli yurt içi ve yurt dışı konferans ve workshoplara konuşmacı olarak katılıyor. 2010 yılında meslek yaşamında yeni bir kapı aralayıp, öğretmen eğitmeni olmak için BritishSide, Yorkshire’da English Language Training ve daha sonra Sabancı Üniversitesi’nin düzenlediği SLTEP kurslarına katıldı. Eva Büyüksimkeşyan 2019’dan beri Bilgi Üniversitesinde çalışıyor. İngilizce dil eğitimi, dijital araçların sınıfta kullanımlarını anlattığı 2009’dan beri düzenli güncellediği A Journey in TEFL (www.evasimkesyan.com) isimli bir bloğu var.

SABRİ AĞIRMAN Sabri Ağırman İngilizce Öğretmenliği alanında 1992 yılında Lisans, 1996 yılında Yüksek Lisans programlarını Anadolu Üniversiteinde tamamlamış ve aynı kurumda 1999 yılına kadar araştırma görevlisi ve öğretim görevlisi olarak çalışmıştır. 1999 yılında Bilgi Üniversitesi İnglizce Hazırlık Programında İngilizce öğretim elemanı olarak göreve başlamıştır. 2001 yılında Bilgi Üniversitesi ve Bilkent Üniversitesi işbirliği ile yürütülen Eğitici Eğitmenliği Sertifika Programını tamamlamış ve o tarihten itibaren eğitici eğitmenliği görevini üstlenmiştir. Eğitici Eğitmeni olarak çalıştığı süre içerisinde EQUALS (2005), CEA (2015), ve WASC (2021) akreditasyon süreçlerinde komite görevlisi olarak yer almıştır. Halen, İngilizce Hazırlık Programı Eğitici Eğitmeni ve Bilgi Kurumsal Gelişim ve Kalite Koordinatörlüğü, Akademik ve Mesleki Gelişim Programları Sorumlusu olarak görev yapmaktadır.