ÖEGB Üyeleri

PERİHAN ÇAYIREZMEZ

Perihan Çayırezmez Orta Doğu Teknik Üniversitesi,  İngilizce Öğretmenliği Bölümünde lisans programını tamamladıktan sonra Hacettepe Üniversitesi İngilizce Öğretmenliği Bölümünde Yüksek lisansını yapmıştır. Aynı zamanda Consultants-E tarafından verilen uzaktan eğitim moderatörü sertifikasına sahiptir.

Perihan Çayırezmez 21 yıldır İngiliz Dili Eğitimi alanında eğitim vermekle birlikte müfredat ve sınav danışmanlığı, takım liderliği yapmıştır. EAQUALS Akreditasyon Komitesi’nde İngilizce Hazırlık Programı Müfredat Danışmanı olarak yer almıştır. Aynı zamanda, CEA Akreditasyon sürecindeki komitede görev almıştır. Halen İstanbul Bilgi Üniversitesi, İngilizce Hazırlık Programında öğretim görevlisi ve eğitici eğitmenliği yapmaktadır. Aynı zamanda, Bilgi Uzaktan Eğitim Merkezinde pedagojik danışman olarak çalışmaktadır. Ayrıca, İstanbul Bilgi Üniversitesi İngilizce Öğretmenliği bölümünde ve Genel Eğitim bölümünde tamamen çevrimiçi ve blended seçmeli ders tasarlayıp  vermektedir. Kendisi BİLGİ Eğitim’de Mükemmellik ve Kalite Birimi’nin hazırladığı rehber kitabın yazarlarından biridir.

Yaşam boyu öğrenme ilkesini benimseyip, eğitici eğitimi ve gelişimi,  müfredat hazırlama, yüz yüze ve tamamen çevrim içi ders materyali geliştirme, eğitim psikolojisi, dil öğretimi strateji gelişimi ve uzaktan eğitim ve ders planlama konularıyla ilgilenmektedir.

SABRİ AĞIRMAN

Sabri Ağırman İngilizce öğretmenliği alanında eğitici ve eğitici eğitmeni olarak 25 yıldır çalışmaktadır. Halen İstanbul Bilgi Üniversitesi İngilizce Hazırlık Programında eğitici eğitmeni olarak görev yapmaktadır. Sabri Ağırman eğitici eğitmenliği, ESP (Özel Amaçlı İngilizce – Hukuk İngilizcesi, İş İngilizcesi), kelime öğretimi ve ölçme ve değerlendirme alanlarıyla ilgilenmektedir. Gerek ulusal gerekse uluslararası seminer ve konferanslarda, kurum içi ve kurum dışı okullarda İngilizce öğretimi üzerine birçok eğitim vermiştir ve bu eğitimlere halen devam etmektedir.

Sabri Ağırman 2004 yılında EAQUALS Akreditasyon sürecinde komite üyesi olarak yer almıştır. Aynı zamanda 2013-2015 yılları arasında CEA Akreditasyon sürecinde de komite üyesi olarak görev almıştır. Bilgi Üniversitesi Eğitimde Mükemmellik ve Kalite Birimi bünyesinde, öğretim elemanları için hazırlanmış olan rehber kitabın yazımında görev almıştır.

Z. SİNEM ESKİKÖY KASARCI

Sinem Kasarcı Hacettepe Üniversitesi Amerikan Kültürü ve Edebiyatı Bölümü’nden 2003 yılında mezun oldu. İngiliz Dili ve Eğitimi bölümünde yüksek lisans derecesi bulunmaktadır. CELTA ve DELTA sertifikalarını International Training House’tan almıştır. 

Sinem, yaklaşık 15 yıldır İngilizce öğretmeni ve öğretim görevlisi olarak çalışmakta ve 2013 yılından beri eğitici eğitmeni olarak görev almaktadır. Halen, İstanbul Bilgi Üniversitesi İngilizce Hazırlık Programı, Genel Eğitim Programı ve İngilizce Öğretmenliği bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaktadır. Çalışma hayatında öğretim görevlisi, ders tasarımcısı, eğitici eğitmeni ve uzaktan eğitim moderatörü gibi çeşitli rollerde görev almıştır. The Consultant-E tarafından verilen uzaktan eğitim moderatörü sertifikası bulunmaktadır.

Bilgi Hazırlık Birimi, The Commission on English Language Program Accreditation (CEA) tarafından verilen akreditasyonu 5 yıllığına hak etmiştir. Sinem, 2013-2015 yılları arasında bu çalışmayı yürüten ve tamamlayan komitede yer almıştır.

Kendisi, aynı zamanda, Uzaktan Eğitim Merkezinde (UZEM) pedagojik danışman olarak çalışmaktadır. Uzaktan eğitim ve Hibrid dersler üzerine hem yüz yüze hem de uzaktan eğitim çalışmaları yürütmektedir. Bilgi Eğitimde Mükemmellik ve Kalite Merkezi tarafından hazırlanan ve öğretim elemanlarının derslerindeki eğitim felsefelerine ışık tutan rehber kitabın yazarlarından biridir.

Sinem özellikle uzaktan eğitim, e-moderatörlük ve tamamen çevrimiçi ve blended ders tasarımlarına ilgi durmaktadır.

FATMA ERDEN

Fatma Erden, İstanbul Üniversitesi İngilizce Öğretmenliği Bölümü’nden 2002 yılında mezun oldu. ICELT ve SLTEP sertifikalarını aldı. İngilizce Öğretmenliği alanında yüksek lisans eğitimi devam etmektedir. Fatma Erden bu alanda 17 yıldır çalışmaktadır. Kariyeri süresince öğretmen, öğretmen danışmanı ve eğitici eğitmeni olarak farklı görevlerde bulundu. Anadolu Üniversitesi Uzaktan Eğitim İngilizce Öğretmenliği öğrencilerini dilbilim ve morfoloji derslerine hazırlık kursu vermiştir. Halen İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde eğitici eğitmeni olarak eğitimler vermektedir. Ayrıca İBU İngilizce Öğretmenliği bölümünde ders vermektedir. Öğretmen eğitimi ve gelişimi, Öğretmen Motivasyonu ve Otonom Öğrenci yetiştirme alanlarına ilgi duymaktadır. 

HÜMA TAŞ

Hüma Taş Gazi Üniversitesi İngilizce Öğretmenliği bölümünden 2005 yılında mezun oldu. Yüksek lisansını Sakarya Üniversitesi Eğitim Programları ve Öğretim alanında tamamladı. University of Toronto’da Yabancı Dil Olarak İngilizce Öğretimi sertifikası aldı. Cambridge Eğitmen Eğitimi programına katıldı. Hüma Taş 12 yıldır İngilizce Öğretimi alanında çalışmaktadır. Halen İstanbul Bilgi Üniversitesi İngilizce Hazırlık Programında eğitici eğitmeni ve öğretim görevlisi olarak görev yapmaktadır. Aynı zamanda İBU İngilizce Öğretmenliği bölümünde ders vermektedir. Sosyal sorumluluk,  öğretmen eğitimi ve gelişimi konularına ilgi duymaktadır.