Ekip

Prof. Dr. Gonca Günay, Araştırmadan Sorumlu Rektör Yardımcısı

Prof. Dr. Gonca Günay, orta ve lise öğrenimini İzmir Amerikan Lisesi’nde 1992’de tamamladı. 1996’da Bilkent Üniversitesi İşletme Bölümü’nden lisans, 1998’de Koç Üniversitesi’nden MBA derecesi ile mezun oldu. 2004’te Dokuz Eylül Üniversitesi’nde işletme alanında doktora derecesi aldı. Yönetim ve organizasyon alanında yaptığı araştırmalar için, 2006 yılında Columbia Üniversitesi İşletme Okulu’nda misafir araştırmacı ve 2010 yılında Harvard Üniversitesi İşletme Okulu’nda doktora sonrası Fulbright bursiyeri olarak bulundu.

2001’de İzmir Ekonomi Üniversitesi’nde araştırma görevlisi olarak başladığı akademik kariyerini, 2001-2012 yılları arasında İzmir Ekonomi Üniversitesi’nde, 2012-2013 yılında İstanbul Aydın Üniversitesi’nde, 2013-2014 yılında İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde, 2014-2015 yılında ise Kadir Has Üniversitesi’nde sürdürdü. 2015’ten itibaren İstanbul Bilgi Üniversitesi İşletme Bölümü öğretim üyesi olarak yönetim ve organizasyon alanında akademik çalışmalarına devam etmektedir. Bu dönemde yönetimin temelleri, stratejik yönetim, müzakere, yaratıcılık ve inovasyon alanlarında dersler vermiştir. Araştırma ilgi alanlarının odağında davranış yönlü girişimcilik çalışmaları ve kadın çalışmaları yer almaktadır.

Doç. Dr. Yiğit Dağhan Gökdel, Rektör Danışmanı

İstanbul Saint Joseph Lisesi’nden 1999 yılında mezun olduktan sonra 2004 yılında Bilkent Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümü’nden lisans derecesini, 2007 ve 2011 yıllarında ise Boğaziçi Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümünden sırasıyla yüksek lisans ve doktora derecelerini aldı. 2012 yılında UT-Austin, Biomedical Engineering bölümünde doktora sonrası araştırmacı olarak çalışmıştı. 2013 yılından beri İstanbul Bilgi Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümü’nde öğretim üyesi olarak görev yapmaktadır. Araştırma konuları arasında biyomedikal ve optik mikrosistemler, mikroelektromekanik sistemler ve algılayıcı teknolojileri bulunmaktadır.

Belgin Aytun Kahraman, Teknoloji Transfer Ofisi Müdürü

2008 yılında Ege Üniversitesi Biyoloji bölümü, Mikrobiyoloji anabilim dalında lisans, 2011’de İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü, Moleküler Biyoloji ve Genetik bölümünde Biyoinformatik alanında tezli yüksek lisansını tamamladı. “Bourse Master Ile-de-France” bursunu kazanarak, Evry-Val-d’Essonne Universitesi Sistem and Sentetik Biyoloji bölümünde tezli yüksek lisansını 2012’de yaptı. 2013 yılında Pisa Üniversitesi’nde MBA programına katıldı, startup şirketleri için iş planı hazırladı ve akademik girişimlerin yatırımcı sunumlarını gerçekleştirdi. 2015 yılında Risk Sermayesi konusunda tezini tamamladı.

2016 yılında Anaheim, California, ABD ‘de bulunan Teco Diagnostics isimli şirkette in-vitro diagnostics test kitleri ve bio-medical cihazlarla ilgili AR-GE, Ürün Geliştirme ve İş Geliştirme departmanlarında çalıştı ve ‘AWIS Association for Women in Science’ derneğinde gönüllü olarak yer aldı.

2017-2020 yılları arasında İstanbul Şehir Üniversitesi, Şehir Teknoloji Transfer Ofisi’nde Kuluçka Merkezi Uzmanı olarak görev yaptı, TÜBİTAK 1513 Teknoloji Transfer Ofisleri Destekleme Programı projesinde Girişimcilik ve Şirketleşme faaliyetlerini yürüttü. 2018-2020 yıllarında AB destekli IPA II projesi olan ‘Mikro, Küçük ve Orta Ölçekli Şirketler için Büyüme ve Hızlandırıcı Program’ ın koordinasyonunda görev aldı. Marmara Üniversitesi, Inovasyon ve Teknoloji Transfer Uygulama ve Araştırma Merkezi (MİTTO)’inde TÜBİTAK 1513 Teknoloji Transfer Ofisleri Destekleme Programı kapsamında Girişimcilik ve Şirketleşme Uzmanı olarak 2020 yılında çalıştı. 2021 yılında Bilgi Üniversitesi’nde Teknoloji Transfer Ofisi Müdürü olarak göreve başladı. Akademik ve öğrenci teknoloji tabanlı iş fikirlerinin ticarileştirilmesi amacıyla program tasarlama ve yürütme, eğitim ile mentorlük verilmesi ve girişimci-yatırımcı ilişkileri konusunda tecrübelidir.

Elif Reis, Teknoloji Transfer Ofisi Uzmanı

Elif Reis lisans eğitimini 2010 yılında University of Minnesota’da English ve Cultural Studies bölümlerinde tamamladı. 2010 yılında İstanbul Bilgi Üniversitesi Kültürel İncelemeler programında yüksek lisans eğitimine başladı. 2013-2018 yılları arasında Bilim ve Sanat Vakfı (BİSAV) tarafından yürütülen, ilk aşaması İstanbul Kalkınma Ajansı (İSTKA) desteğiyle hayata geçirilen Türk Sineması Araştırmaları (TSA) projesinde yer aldı. 2018 yılında İstanbul Şehir Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi’nde Modül 2 Uzmanı olarak göreve başladı. Çok sayıda ulusal ve uluslararası projenin proje geliştirme, proje yönetimi ve mali raporlama süreçlerine destek verdi. 2021 yılında İstanbul Bilgi Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi ekibine katıldı.

Melis Zeybek, Teknoloji Transfer Ofisi Uzman Yardımcısı

Melis Zeybek, 2018’de Manisa Celal Bayar Üniversitesi (MCBÜ) İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nde İşletme Lisans Programı’ndan mezun oldu. MCBÜ Tıp Fakültesi ve Manisa İl Sağlık Müdürlüğü desteğiyle “Organ Bağışına Farkındalık” projesini yürüttü. 2019’da ESAS Holding bünyesinde bulunan Esas Sosyal’in geliştirdiği ve desteklediği İlk Fırsat Programı ile Darüşşafaka Cemiyeti’nde mali işler uzman yardımcısı olarak görev yaptı. Program kapsamında birçok sivil toplum kuruluşuyla işbirliği yaparak sivil toplum alanında yürütülen yardım projelerine katıldı. 21.yy Yetkinlikleri ve Mentorlük eğitimlerini tamamladı. İstanbul Bilgi Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi’nde proje uzman yardımcısı olarak çalışmaktadır. Eğitim, tanıtım ve farkındalık çalışmalarına, projelerin insan kaynakları süreçlerine ve  iç fonların yürütülmesine destek vermektedir.

Hilal Mula, Muhasebe Görevlisi

Hilal Mula, 2008-2010 yılları arasında İstanbul Bilgi Üniversitesi Yayınevi’nde çalıştı. 2010-2011 yılında İstanbul Bilgi Üniversitesi Finansal Planlama ve Analiz Bölümü’nde görev aldı. 2013’ten bu yana Finansal Muhasebe Bölümü’nde tüm iç ve dış fonlu projelerin muhasebe ve finansal raporlama süreçleriyle ilgili görev almaktadır.