BİLGİTalent - Uluslararası İlişkiler Hakkında

İstanbul Bilgi Üniversitesi, kurulduğu ilk yıllardan beri kendini uluslararası bir üniversite olma yoluna adamıştır. BİLGİ şu anda tüm dünyada 250’den fazla uluslararası anlaşması ile Türkiye’nin bu alandaki lider üniversitelerinden biridir.

BİLGİ öğrencilerini dünyanın her yerine götürebilmek ve dünyanın her yerinden öğrenciyi BİLGİ’ye getirebilmek için BİLGİTalent - Uluslararası İlişkiler, BİLGİ’de uluslararasılığı  yeni boyutlara taşıma konusunda lider bir pozisyona sahiptir.

BİLGİTalent - Uluslararası İlişkiler'in BİLGİ’de uluslararası partnerlik oluşturulması ve büyütülmesi konusundaki sorumluluğu dışında, öğrenci ve öğretim görevlilerinin insanlığa faydalı olma konusunda kararlı,  global liderler olarak gelişimine katkıda bulunacak yenilikçi programlar geliştirilmesinden de sorumludur.

Hâlihazırda, Uluslararası İlişkiler birimi, Dil Eğitimi Programları ve Yaz/Kış Dönemi Programları ile beraber üç temel değişim programının yürütülmesini üstlenmektedir: Erasmus+, İkili Değişim ve İsviçre Hareketliliği.