BİLGİTalent - Uluslararası İlişkiler Hakkında

İstanbul Bilgi Üniversitesi, kurulduğu ilk yıllardan beri kendini uluslararası bir üniversite olma yoluna adamıştır. BİLGİ şuanda dünya üzerindeki 600’den fazla anlaşmalı üniversitesiyle ile Türkiye’nin bu alandaki lider üniversitesidir.

BİLGİ öğrencilerini dünyanın her yerine götürebilmek ve dünyanın her yerinden öğrenciyi BİLGİ’ye getirebilmek için BİLGİTalent - Uluslararası İlişkiler, BİLGİ’de uluslararasılığı  yeni boyutlara taşıma konusunda lider bir pozisyona sahiptir.

BİLGİTalent - Uluslararası İlişkiler'in BİLGİ’de uluslararası partnerlik oluşturulması ve büyütülmesi konusundaki sorumluluğu dışında, öğrenci ve öğretim görevlilerinin insanlığa faydalı olma konusunda kararlı,  global liderler olarak gelişimine katkıda bulunacak yenilikçi programlar geliştirmesinden de sorumludur.

Halihazırda, Uluslararası Merkez dört adet temel değişim programını yürütülmesini üstlenmektedir: Erasmus+, İkili Anlaşmalar (İkili Değişim, İsviçre Hareketliliği ve Laureate Değişim), Dil Eğitimi Programları ve Yaz/Kış Dönemi Programları.