Genel Kural ve Prosedürler

santralistanbul

ÖĞRENCİLERE ÖNEMLİ BİLGİLER

  • Değişim programına kabul edilen öğrenciler partner okula program ücretinden muaftır ancak BİLGİ ücretini ödemeye devam ederler.
  • Pasaport, vize, ulaşım, sağlık ve seyahat sigortası, okul öğrenci harcı, yaşam masrafları ve kişisel harcamalarının sorumluluğu kendilerine aittir.
  • Eğer öğrenci bütün başvuru tarihlerine uyarsa, partner üniversite öğrenciye konaklama konusunda yardımcı olacaktır.
  • Öğrenciler eğitim almayı planladıkları ülkede geçerli olan bir sağlık sigortası poliçesi almalıdırlar. Söz konusu sağlık sigortası öğrenci tarafından ülkeden ayrılmadan önce ayarlanmalıdır. Eğer herhangi bir nedenle öğrenci varış öncesinde sigortayı yaptıramazsa, ortak üniversite öğrenciye vardığı anda söz konusu poliçeyi alması konusunda yardımcı olabilir. Sigorta poliçesine ilişkin bütün masraflar öğrenciye aittir.
  • Öğrenciler yurtdışında eğitim dönemleri boyunca partner üniversitenin kural ve yönetmeliklerine ayrıca üniversitenin bulunduğu ülkenin kanun ve hükümlerine tabidirler.
  • Program tamamlandıktan sonra, partner üniversite öğrenciye, aldığı bütün dersleri içeren bir Not Dökümü iletecektir ve orjinali İkili Anlaşmalar Ofisi'ne gönderilecektir. Öğrenci bu Not Dökümü ile BİLGİ’deki Fakülte Kurulu tarafından değerlendirilir ve kredi transferine ilişkin alınan karar, Öğrenci İşleri’ne gönderilir.
  • Değişim programına katılım gösterdiğiniz süre içerisinde aldığınız ve transfer edebileceğiniz kredi miktarı, BİLGİ'deki eğitim hayatınız boyunca alacağınız toplam kredi sayısının maksimum %25'i kadar (60 ECTS Kredisi) olabilmektedir. Eğer bu sayıyı geçerseniz o derslerin kredilerini transfer edemezsiniz ancak mezun olurken aldığınız bu ekstra dersler transkriptinizde not ortalamanızı ve toplam kredi sayınızı etkilemeyecek bir şekilde belirtilecektir.