Personele Yönelik Hizmetler

İstanbul Bilgi Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık Birimi akademik ve idari kadroya iki alanda hizmet vermektedir. İlk alandaki çalışmalarımız personelin kendi gelişimine yöneliktir. Bu çalışmalar seminerler, eğitimler ve süreli bireysel görüşmelerdir. Personele verilen bireysel danışmanlık hizmeti 16 görüşme ile sınırlıdır. Bu görüşme sayısını aşan ihtiyaçlar söz konusu olduğunda, üniversite dışından yardım kaynaklarına yönlendirme yapılır.

Psikolojik Danışmanlık Birimi’nden bireysel görüşme hizmeti almak için Randevu alınması gerekir. Başvuru sürecini hızlandırmak için Başvuru Formu'nu doldurup e-posta eki olarak ya da elden bize ulaştırabilirsiniz.

İkinci alandaki çalışmalarımız ise, personelin öğrenci ile ilişkisi ve yaşayabileceği zorluklara dair danışmanlık ve psiko-eğitim çalışmalarını kapsar. Bu kapsamda, üniversite öğrencilerinin gelişimsel özellikleri ve üniversite ortamında yaşanabilecek krizler ve diğer zorlayıcı durumlar ve baş etme yollarını içeren bir rehber de hazırlanmıştır.

"Akademik Kadro için Öğrencilere Yardım Rehberi" için tıklayın.