Spor ve Sanat İçerikli Kulüpler

BiMüzik Kulübü
BİLGİ’de müzik yapmayı ve dinlemeyi seven insanları bir araya getirmeyi, öğrencilere hem sosyal anlamda hem de müzikal anlamda kendilerini ifade edebilecekleri bir alan sunmayı amaçlar.Öğrenciler;kulüp tarafından düzenlenen çeşitli workshop,jam session,konser,müzik yarışması,canlı sahne gibi etkinliklere katılabilir ve aynı zamanda Bi’Kaç Grup ile ilgilendiği müzik tarzlarına göre müzik gruplarına katılıp dönem içerisinde yapılacak çeşitli organizasyonlarda sahne alabilirler.
https://instagram.com/bimuzikkulubu

BİLGİ Dağcılık Kulübü (BİLGİDAK)
BİLGİ Dağcılık Kulübü doğaya saygılı, dağcılık disiplininde yeterli teorik ve pratik bilgiye sahip dağcılar yetiştirmek amacıyla 2000 yılında kurulmuştur. Üyelerine bir yıl süren teorik ve pratik derslerden oluşan bir eğitim programı sunar. Bu programı tamamlayan üyeler kulüp dahilinde birer dağcı olarak çeşitli dağcılık faaliyetlerine başlar ve kulüpte eğitmen olarak görev alırlar. Gönüllülük esasına dayanan bu eğitim programı sayesinde BİLGİDAK, dağcılık spor ve kültürünün daha geniş kesimlere ulaşmasına katkıda bulunur.
https://www.instagram.com/bilgidak/

Bi’Fitness Kulübü
Bi’Fitness Kulübü, düzenlediği aktiviteler ile üyelerinin sosyal çevresini geliştirmesini amaçlarken bir yandan da eğlenerek spor yapmayı sağlar.
https://instagram.com/bilgiunifitness

BİLGİ Batı Sanatları ve Kültürleri Kulübü (POETİKA)
Bilgi Poetika Kulübü’nün amacı çeşitli perspektifler aracılığıyla edebiyat ve sanat dünyasının derinliklerine dalmaktır. Etkinliklerimiz, yönlendirmesi altında, sosyal medyada paylaşılacak. Sadece batı dilleri ve edebiyatı üzerinde değil, batı edebiyatının Türk edebiyatı üzerinde etkisi de tartışılacaktır. Bu etkileşimi, tarih içerisindeki eserlere odaklanarak detaylı bir şekilde incelemeyi planlanmaktadır. Buna ek olarak, kitap ve film analizlerine, hem klasik hem de çağdaş eserler üzerinde çalışarak yoğunlaşacaktır. Bu kapsamda postmodern film ve kurguyu derinlemesine ele alınacaktır. Düşüncelerin, fikirlerin ve bilginin paylaşıldığı bir alan oluşturmayı hedefleyecektir.
https://instagram.com/bilgipoetika

BİLGİ Espor & Gaming Kulübü
Bilgi Espor ve Gaming Kulübü, her tür oyun severin buluşup sosyalleşebileceği, espor sektörünün her kesiminden profesyonellerle tanışabileceği etkinlikler düzenlemek ve farklı espor dallarında ulusal arenada okulumuzu temsil edecek, metodolojik çalışma kültürüne sahip espor takımları kurarak Türkiye’de hızla büyüyen espor sektörünün öncülerinden olmayı ve esporun gelişimine katkıda bulunmayı amaçlar.
https://instagram.com/bilgiespor

BİLGİ Kürek Kulübü
Kürek sporunu tanıtıp, BİLGİ’li kürekçiler yetiştirmeyi amaçlayan kulüp, İstanbul Bilgi Üniversitesi’ni kürek camiasında başarıyla temsil etmeyi hedefler.
https://www.instagram.com/bilgikurek/

BİLGİ Praksis Kulübü
Sanatın, bilimin, sporun ve topluma dair her şeyin toplum için yapılmasından yana olan bir topluluktur. Üniversite gençliğinin getirdiği dinamik ve yaratıcı ruhla etkinlikler, söyleşiler, alternatif kültür sanat etkinlikleri, kitap ve film atölyeleri yapar. Felsefe, politika ve edebiyat atölyeleri ve tartışmaları düzenler. Ülke ve dünya gündemini yakından takip eder ve toplumcu bir perspektif ile yanlışlara itiraz eder.
https://www.instagram.com/praksiskulububilgi/

BİLGİ Sahnesi Kulübü
Tiyatroyla ve gösteri sanatlarıyla ilgilenen öğrencilerin kendi pratik araştırmalarını ve çalışmalarını toplu olarak yaptığı, birbirlerinden güç ve destek aldıkları ve bunun nasıl yapılabileceğini sahnede araştırdıkları, kendi gelenekleri ve adetleri olan ve bunları sürdüren, oyun ve sahne arkadaşlıklarının kurulduğu bir alan sunan Bilgi Sahnesi'nin nihai amacı ilgisi olan insanlarla, deneyimi olsun olmasın, tiyatro yapmaktır.
https://instagram.com/bilgi.sahnesi

BİLGİ Sanat Kulübü
Bilgi Sanat Kulübü’nün temel amacı: farklı sanat dalları ile ilgili sosyal etkinlikler ve geziler düzenlemek, kulüp üyelerinin sanat ile ilgili konuşabilecekleri, ürettikleri eserleri paylaşabilecekleri, katılan her üyenin sanatsal algısını ve becerilerini geliştirebileceği güvenli ve sosyal bir ortam sağlamaktır.
https://www.instagram.com/bilgisanat_/

BİLGİ TableTop ve FRP
Bilgi Tabletop ve FRP kulübü olarak amacımız insanları daha az bilinen masa oyunları ile tanıştırmak ve bunun yanında ülke dışında TTRPG olarak bilinen Türkiye'deki adıyla FRP'leri insanlara tanıtmak, öğretmek ve grup bulabilecekleri bir ortam sağlamaktır.
https://instagram.com/bilgitabletop

BİLGİ Tiyatro Kulübü
İstanbul Bilgi Üniversitesi Tiyatro Kulübü, okulumuzdaki sanat ve sosyalleşme alanlarındaki gelişime katkı sağlamak, tiyatroyla birlikte birçok sahne sanatına ilgisi olan öğrencilerin hem kendilerini yetiştirmelerini hem de bu sanat dalının içerisinde bulunmalarını sağlamak amacıyla kuruluşunu gerçekleştirmek istediğimiz bir kulüptür. Okulda bir tiyatro kültürü ve tiyatro kulübü kültürünü oluşturma kulübün vizyonları arasındadır. Kulüp içerisindeki faaliyetler aylık ve haftalık olarak ayrılacaktır. Kulüp etkinlikleri çok yönlü ve esnek olarak planlanmıştır.
https://www.instagram.com/bilgi.tiyatro/

BİLGİ Yelken Kulübü
BİLGİ Yelken Kulübü, yelkenin sadece bir spor olmadığını, aynı zamanda bir yaşam biçimi olduğunu savunur. Denizle birebir etkileşimde bulunarak öğrencilere yelkenin inceliklerini öğretmeyi, denizcilik camiasında etkinlikler ve yarışmalar düzenlemeyi hedefler. Yelkencilik workshopları, denizcilikle ilgili seminerler ve deniz üzerinde uygulamalı eğitimlerle öğrencilerin denizle olan bağını kuvvetlendirmeyi amaçlar. Denizcilik ve yelkencilik konusunda bilgi ve deneyimlerin paylaşılacağı söyleşilere yer vererek, öğrencilere denizcilik dünyasının kapılarını açmayı hedefler. Kulüp aynı zamanda yelken yarışları, denizcilik festivalleri gibi etkinliklere katılımı teşvik eder. Yaptığı tüm faaliyetleri, üniversitenin ve kulübün sosyal medya hesaplarından düzenli olarak paylaşılarak, daha geniş bir kitleye yelken ve denizcilik sevgisini yaymayı amaçlar
https://www.instagram.com/bilgiyelken/

CINE-SANTRAL Kulübü
Sinema sevgisini ve kültürünü aktarıp, sinemanın değerlerine sahip çıkıyoruz.
https://instagram.com/cinesantral

In The Light of BİLGİ Club (BİLGİ Dergi Kulübü)
Çeşitli sanat ve bilim dallarının birleşimi altında toplanmış, özgür düşüncelerinizi tanımlayabileceğiniz ve gerçekleştireceğimiz kültürel etkinliklerimizle zihninizi zinde tutacağınız bir dergi kulübü.
https://instagram.com/inthelightofbilgi

BİLGİ Dans Kulübü
"İstanbul Bilgi Üniversitesi Dans Kulübü, dansa tutkulu insanların bir araya geldiği ve dans sanatını paylaşmayı hedefleyen bir topluluktur. Kulübün kuruluş amacı, dansı birleştirici bir güç olarak kullanarak, insanlara dans etme fırsatı sunmak ve dansın fiziksel, duygusal ve sosyal faydalarını vurgulamaktır.
Kulübün öncelikli amacı, dansa ilgisi olan herkesi bir araya getirerek dans etme ortamı oluşturmaktır. Dans Kulübü, farklı dans türlerini keşfetmek, öğrenmek ve deneyimlemek için bir platform sağlar. Dans dersleri, yarışmaları ve festivaller düzenleyerek, üyelerin dans becerilerini geliştirmelerine ve dansla ilgili bilgi edinmelerine yardımcı olur.
Kulüp aynı zamanda sosyal etkileşimi teşvik eder ve dans tutkunu insanların birbirleriyle bağlantı kurmasını sağlar. Dans etmek, insanları bir araya getirir, iletişimi güçlendirir ve ortak bir tutkuyu paylaşan insanlar arasında dayanışmayı artırır."
https://instagram.com/bilgidanskulubu

BİLGİ Fotoğraf Kulübü
Fotoğrafı ve fotoğrafçılığı seven kendini bu alanda geliştirmek isteyenlerin topluluğu
https://instagram.com/bilgiphotos