Spor ve Sanat İçerikli Kulüpler

BiMüzik Kulübü

BİLGİ’de müzik yapmayı ve dinlemeyi seven insanları bir araya getirmeyi, öğrencilere hem sosyal anlamda hem de müzikal anlamda kendilerini ifade edebilecekleri bir alan sunmayı amaçlar. Öğrenciler, kulübün alt oluşumlarından biri olan BİLGİ Orkestra bünyesinde enstrümanist ya da vokalist olarak alanında yetenekli müzisyenler ile bir orkestrada yer alır. Öğrenciler bu orkestrada günümüz modern pop şarkılarının yeniden düzenlemelerini yapabilir, klasikleşmiş rock eserleri ya da klasik yapıtları seslendirebilirler. Bi’Kaç Grup ile ilgilendiği müzik tarzlarına göre müzik gruplarına katılabilir ve Bi'Koro içinde eşsiz düzenlemelerle çok sesli bir koroda yer alabilirler.

seray.akyildiz@bilgiedu.net

BİLGİDAK

BİLGİ Dağcılık Kulübü doğaya saygılı, dağcılık disiplininde yeterli teorik ve pratik bilgiye sahip dağcılar yetiştirmek amacıyla 2000 yılında kurulmuştur. Üyelerine bir yıl süren teorik ve pratik derslerden oluşan bir eğitim programı sunar. Bu programı tamamlayan üyeler kulüp dahilinde birer dağcı olarak çeşitli dağcılık faaliyetlerine başlar ve kulüpte eğitmen olarak görev alırlar. Gönüllülük esasına dayanan bu eğitim programı sayesinde BİLGİDAK dağcılık spor ve kültürünün daha geniş kesimlere ulaşmasına katkıda bulunur.

ata.ozturk@bilgiedu.net

BİLGİ Batı Sanatları ve Kültürleri Kulübü (POETİKA)

Kulübün kuruluş amacı çeşitli Batı sanatlarını, tarih içinde kurulan çeşitli medeniyetleri ve onların kültürlerini yakından incelemek, bu konular üzerine yapılan farklı etkinlik ve araştırmalarla üyelerin bilgi hazinelerini güçlendirmek, drama, roman ve benzeri uyarlamaların gösterimlerini yapıp Batı dilleri ağırlıklı olmak üzere dünya dilleri üzerine kulüp üyeleri ile tartışmaların yapıldığı etkinlikler düzenlemektir. Kulüp aynı zamanda Batı sanatlarına emek vermiş sanatçıların hayatları ve biyografileri ile ilgili araştırma ve konuşmalar yapmayı ve Batılı sanatçıların diğer dünya sanatçıları üzerindeki etkilerini araştırıp kulüp üyeleri ile paylaşmayı hedefler.

mina.erginay@bilgiedu.tr

BİLGİ Kürek

Kürek sporunu tanıtarak BİLGİ’li kürekçiler yetiştirmeyi amaçlar. İstanbul Bilgi Üniversitesi’ni kürek camiasında başarıyla temsil etmeyi hedefler.

furkan.bozkurt@bilgiedu.net

BİLGİ Praksis Kulübü

Sanatın, bilimin, sporun ve topluma dair her şeyin toplum için yapılmasından yana olan bir topluluktur. Üniversite gençliğinin getirdiği dinamik ve yaratıcı ruhla etkinlikler, söyleşiler, alternatif kültür sanat etkinlikleri, kitap ve film atölyeleri yapar. Felsefe, politika ve edebiyat atölyeleri ve tartışmaları düzenler. Ülke ve dünya gündemini yakından takip eder ve toplumcu bir perspektif ile yanlışlara itiraz eder.

deniz.karadeniz02@bilgiedu.net

BİLGİ Sanat Kulübü

Farklı sanat dallarında sanat içerikli sohbetlerin yapılabileceği bir ortam oluşturmayı, sanat odaklı söyleşi ve workshoplar organize etmeyi, konserler, sergiler, müzeler, söyleşiler, tiyatro oyunları, film gösterimleri gibi sanatsal faaliyetlere geziler düzenlemeyi ve sanat eleştirilerini dijital ortamda ve fiziksel bir dergi olarak yayımlamayı hedefler. Sadece tüketici olarak değil, üyelerin isteğine bağlı olarak üretici olarak da sanat faaliyetlerinde bulunmayı, üyelerin ürettiği çalışmaların diğer üyeler tarafından isteğe bağlı olarak yapıcı biçimde eleştirilmesini sağlayacak ortamı yaratmayı, popülerliği az olan sanat dalları ve eserleri ile ilgili farkındalık oluşturmayı ve yapılan tüm çalışmaları sosyal medya ortamında editör denetiminden geçirerek yayımlamayı amaçlar.

eda.dinarli@bilgiedu.net

BİLGİ Sualtı Sporları Kulübü

BİLGİ Sualtı Sporları Kulübü bir dalış sporları kulübüdür ve amacı doğaya ve sualtına saygılı dalgıçlar yetiştirmek, dalgıç olan kişilere tecrübe kazandırmaktır. Spor faaliyetlerinin yanı sıra sosyal sorumluluk projeleri yürüterek toplumsal fayda sağlamayı hedefler.

fatih.basatici@bilgiedu.net

BİLGİ Tiyatro

İstanbul Bilgi Üniversitesi’ndeki sanat ve sosyalleşme alanlarındaki gelişime katkı sağlamayı, tiyatroyla birlikte birçok sahne sanatına ilgisi olan öğrencilerin hem kendilerini yetiştirmelerini hem de bu sanat dalının içerisinde bulunmalarını hedefler. Kulüp içerisindeki faaliyetler aylık ve haftalıktır. Kulüp etkinlikleri çok yönlü ve esnek olarak planlanır. Hedeflenen etkinlikler yıllık etkinlik programında belirtilir.

arda.karistiranliogullari@bilgiedu.net

BİLGİ Yelken Kulübü

BİLGİ’li yelkenciler yetiştirmeyi amaçlayan kulüp, İstanbul Bilgi Üniversitesi’ni yelken ve denizcilik camiasında başarıyla temsil etmeyi hedefler.

ayse.seyhan@bilgiedu.net

CINE-SANTRAL Kulübü

BİLGİ Sinema Kulübü, özellikle sinema alanında etkinlikler düzenleyerek kampüsün kültürel hayatına zenginlik katmayı hedefler. Çoğunlukla film gösterimleri ve sektörel buluşmalar düzenleyerek üniversitenin sinemaya meraklı öğrencilerini bir araya getirmeyi amaçlar.

deniz.akyol02@bilgiedu.net

Dans Kulübü

Farklı dans türlerinde eğitimler vererek ulusal ve uluslararası müsabakalarda BİLGİ’yi temsil edecek sporcular yetiştirmeyi amaçlar. Gösteri ve yarışmalarda performans sergilemeyi hedefler.

utku.molla@bilgiedu.net

BİLGİ Espor & Gaming Kulübü

İstanbul Bilgi Üniversitesi’nin Türkiye’de hızla gelişmekte olan e-spor sektörüne adaptasyonuna ve piyasada söz sahibi olmasına katkıda bulunmayı amaçlar.

emir.sen@bilgiedu.net