Fikir Kulüpleri

Atatürkçü Düşünce Kulübü

Atatürk devrim ve ilkelerinin toplumsal sorunlarımızın çözümlenmesinde ışık tutan yaratıcı güce sahip olduğunu savunur, bu devrim ve ilkelerin gelecekte de egemen olmasına katkıda bulunur.

omer.genc@bilgiedu.net

Bilge Gençlik Kulübü

Bilge Gençlik Kulübü İstanbul Bilgi Üniversitesi öğrencileri tarafından kurulmuş olup üniversitenin tüm kampüs ve fakültelerinde faaliyet yapabilen ‘sosyal sorumluluk’ kulübüdür.

seyma.mercan@bilgiedu.net

BilEqual Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Kulübü

Toplumsal cinsiyet ayrımcılığı karşıtı, farkındalık yaratma amacı güden bir dayanışma kulübüdür.

kaan.kayir@bilgiedu.net

BİLGİ Gökkuşağı

Cinsel yönelim, cinsiyet kimliği / ifadesi, cinsiyet karakteristiği, heteroseksizm, patriyarka konusunda farkındalık oluşturmak için etkinlikler düzenleyerek, LGBTİ+ öğrencilerin ayrımcılığa, zorbalığa ve dışlamaya uğramadan eğitimlerini sürdürebilmeleri için çalışmalar yapmak

Gamze.ozturk04@bilgiedu.net

BİLGİ Kadın Kulübü

Bilgi Üniversitesinde okuyan ya da çalışan bütün kadınlara ulaşmak, kadın hareketine dair bilinçlendirmek,  bu doğrultuda etkinlikler düzenlemektir.

yesim.yavuz@bilgiedu.net

Hürriyet ve Adalet İnisiyatifi Kulübü

Kişisel gelişim ve kariyer odaklı etkinlikler yapar.

Nur.katirci@bilgiedu.net

Milliyetçi Düşünce Kulübü

Milliyetçi düşünceye sahip öğrencileri tek bir çatı altında toplayarak konferanslar, paneller düzenleyerek fikri gelişimlerine katkıda bulunmak.

fatih.tasbasi@bilgiedu.net

Sosyalist Düşünce Kulübü

Sosyalist Düşünce Kulübü üniversite içerisinde marksizmi ve sosyalist düşünce sistemini öğrenmeyi, tanımlamayı, anlamayı ve güncel konuları bu doğrultuda yorumlamayı amaçlayan öğrencilere okuma grupları, tartışma alanları ve bilgilendirici etkinlikler sunmayı hedef edinir.

ece.balekoglu@bilgiedu.net