Akademik İçerikli Kulüpler

BİLGİ ARCHLY Kulübü

İnsanlara mimarlığı ve tasarımı tanıtmaya, sevdirmeye odaklanmış olan kulübümüz; çeşitli ektinlikler (workshop, seminer, gezi vb.) ile farklı bir bakış açısı sağlamakla birlikte insanları bir araya toplamaya odaklanmıştır  

http://www.instagram.com/archly.bilgiuni

(IEOR) Endüstri Mühendisliği ve Yöneylem Araştırması    Endüstri Mühendisliği ve Yöneylem Araştırması Kulübü,

Mühendisliğin yaratma, geliştirme, paylaşma ve bilgiyi uygulama süreçlerini insanlığın ve mesleğin yararı için güçlendirmeyi misyon olarak benimsemiştir. Bu doğrultuda, teknik geziler, seminerler, eğitim programları, konferanslar, yarışmalar ve bilgilendirici etkinlikler düzenler.  

https://www.instagram.com/bilgi.ieor

BİLGİ Gastronomi ve Aşçılık Kulübü (Bi’Gastro)

Mutfak sanatlarıyla ilgilenen öğrencileri mutfak atölyeleri ve çeşitli etkinliklerle bir araya getirmeyi, gastronomiye ilgi duyan BİLGİ öğrencilerine yönelik yiyecek içecek etkinlikleri düzenleyerek bir gastronomi birikimi oluşturmayı hedefler.     

https://instagram.com/bi.gastro

İstanbul Bilgi Üniversitesi Bilim Sanat Ekini ve Eğitimi Kulübü (BİLGİ BİLSEV)        

BİLGİ BİLSEV Ülkemizde bilim ve sanatın geliştirilmesi için bilimsel ve sanatsal projeler üretmeyi ve eğitim alanındaki sorunların çözümüne yönelik yöntemler geliştirip bunları uygulamayı hedefler. Bunun yanı sıra genç bilim insanı ve sanatçı adaylarının ilk adımlarını daha sağlam ve birlik içerisinde atabilmelerini sağlamayı amaçlar.       

https://www.instagram.com/bilgibilsev/

BilTech Mühendislik ve Teknoloji Kulübü

BilTech, başta mühendislik öğrencileri olmak üzere mühendislik ve teknoloji alanlarında kendilerini geliştirmek isteyen bütün öğrencilere bunun için uygun ortamı sunmayı ve sektörün önde gelen firmalarıyla birebir iletişim sağlayarak kulüp üyelerinin network oluşturmalarına katkıda bulunmayı hedefler.      

https://www.instagram.com/biltechbilgi/

BİLGİ Career Club

İstanbul Bilgi Üniversitesi öğrencileri için bir köprü görevi gören bu öğrenci kulübü, farklı sektörlerden önde gelen firmaları ve uzmanları öğrencilerle bir araya getirerek kariyerlerine ilham kaynağı olmayı hedeflemektedir. Etkinliklerimiz aracılığıyla, öğrencilere sektör deneyimleri sunuyor ve iş dünyasının dinamiklerini yakından tanımalarına yardımcı oluyoruz. Ayrıca, inovasyon ve güncel gelişmeleri takip etme konusundaki kararlılığımızla öne çıkıyoruz.

Zirveler, atölyeler, paneller, eğitimler ve simülasyonlar gibi çeşitli etkinlikler düzenleyerek öğrencilere pratik bilgi ve beceriler kazandırmayı amaçlıyoruz. Kendilerini iş dünyasında daha iyi hazırlamalarına destek oluyor ve kariyer yolculuklarını başarıyla yönlendiriyoruz. Gönüllü çalışma anlayışımızla, öğrencilerimizin sektörel bilinçlerini artırmalarına yardımcı oluyor ve değişen iş dünyasına ayak uydurmalarına katkı sağlıyoruz. Bu sayede, geleceğin liderleri olarak yetişmelerine katkıda bulunuyoruz.

https://instagram.com/bilgicareerclub

BİLGİ Connect Student Society

Bilgi Connect is a community that enhances the student experience by tackling the language barrier and instills cross-cultural understanding through our diverse events and activities. Our goal is to break down language barriers and encourage conversations in English. We provide a platform for individuals from different backgrounds to come together, learn, and make connections! We believe in the power of students helping students.   

https://instagram.com/bilgiconnect

BİLGİ Edebiyat Kulübü

 Edebiyat eseri olan, yazılı metinler yoluyla sahnelenen ve bir yazından yola çıkılarak senaryolaştırılan ya da bağımsız bir senaryodan yola çıkılarak beyaz perdeye konu olan eserleri birlikte izlemek, okumak ve paylaşmak için bir araya gelmek; okuduğumuz, izlediğimiz, paylaştığımız materyalleri birbirimizle ve çevremizdekilerle paylaşmak, tartışmak ve pekiştirmek amacındaki oluşumdur. Düzenleyeceği okuma etkinlikleri ve yaratıcı yazım atölyeleri, birlikte gidilmesi planlanan oyunlar, sergi gezileri, müze ziyaretleri, okul içinde yapılması ya da dışında katılım gösterilmesi planlanan söyleşiler ve mezun buluşmaları kulübümüzün gerçekleştirmesi planlanan içeriğini oluşturmaktadır. Üniversite bünyesinde birçok kulüp bulunmasına ve üniversite tarafından birçok etkinlik düzenlenmesine rağmen, edebiyat öğrencilerinin gelecekte ne yapacağı genellikle belirsizlikle sonuçlanan bir sorudur. Bu sebeple bu kulübün kuruluş amaçlarından bir diğeri, başta Karşılaştırmalı Edebiyat bölüm öğrencileri olmak üzere, ortak paydada buluştuğumuz ve geleceğini bahsi geçen konularda gören gençlerle bir araya gelmek, gelecek hayatımız için bir altyapı oluşturmak ve çalışmak istediğimiz sektörlerden insan tanımak için beraber hareket etmek, birbirimize yardım etmektir.     

https://www.instagram.com/bilgiedebiyat/

BİLGİ Energy Kulübü

Kulüp, çevreye ve topluma duyarlı, enerji verimliliği konusunda bilgili, gönüllü çalışma bilincine sahip, sorunlara çözüm üreten üyelerinin işbirliği içinde çalışma becerilerini geliştirebilecekleri bir platform oluşturmayı amaçlar. Seminer ve paneller düzenlemek, enerji sektörü hakkında bilgilendirme faaliyetlerinde bulunmak, tüm sektörlerle işbirliği yaparak Türkiye’de ve dünyada enerjinin elde edilmesi, kullanılması, verimliliğin artırılması ve enerji kaynaklarının sürdürülebilirliğinin sağlanması konularında çalışmalar yürütmek kulübün temel amaçları arasındadır.    

https://instagram.com/bilgienergyclub

BİLGİ Genetik ve Biyomühendislik Kulübü (BİLGEN)

BİLGİ Bilgen Kulübü; genetik ve biyomühendislik bölümü öğrencilerinin kongre, seminer ve teknik gezi gibi etkinlikler ile alanı hakkında donanımlı hale gelmesini amaçlar. Bunun yanı sıra, sosyal etkinlikler ile birlikte insan ilişkilerini güçlendirip keyifli bir öğrenim hayatına katkıda bulunmayı hedefler.        

https://instagram.com/bilgigenetics

BİLGİ Hemşirelik Kulübü

BİLGİ Hemşirelik Kulübü; gerek hemşirelik alanında gerek bütüncül sağlığı korumaya ve geliştirmeye yönelik diğer alanlarda akademik, bilimsel ve sosyal etkinlikler planlayarak hemşirelik öğrencilerinin ve üniversite öğrencilerinin gelişimlerini destekleyen bir kulüptür. Bunun yanı sıra hemşirelik öğrencilerinin mesleki rollerini benimsemelerini sağlayan, kariyer planlarını yapmaları noktasında fikir veren, sağlık alanındaki yenilikleri takip etmelerini kolaylaştıran ve öğrencilerin ekip iletişimi, organizasyon ve iş birliği yeteneğini geliştirmesine katkı sağlayan etkinlikler gerçekleştirmektedir.       

https://www.instagram.com/bilgihemsirelikk/

BİLGİ İlk ve Acil Yardım Kulübü

BİLGİ İlk ve Acil Yardım tanınırlığını ve bölümümüzün öğrencilerinin okulun diğer öğrencileri ile etkileşimini arttırmayı ayrıca olası acil durumlarda yardım edebilecek bilgiye sahip olmalarını amaçlar.      

https://instagram.com/bilgi.iay

BİLGİ İşletme Kulübü

Bilgi İşletme Kulübü olarak amacımız, tüm Bilgi Üniversitesi öğrencilerinin network ağını geliştirmek, alanında uzman kişilerle birebir iletişim sağlattırmak, güncel konular hakkında bilgi sahibi edindirmek ve donanımlı olarak mezun olmalarını sağlamaktır.        

https://www.instagram.com/bilgibusiness/

BİLGİ Kalite Kulübü

Yükseköğretimde kalite kültürünün öğrenciler tarafından içselleştirilmesi ve yaygınlaştırılmasını sağlamaya yönelik çalışmalar yapmak, öğrencilerin yükseköğretimdeki kalite güvencesi süreçlerine ilişkin katılımlarını arttırmak amacıyla kurulmuş bir öğrenci kulübüdür.   

https://www.instagram.com/bilgikalitekulubu/

BİLGİ Lojistik Kulübü

Başta BİLGİ Lojistik Yönetimi öğrencileri olmak üzere bütün BİLGİ öğrencilerine lojistiği tanıtmayı, öğrencilerin sektörle iç içe olmasını sağlamayı, BİLGİ’nin lojistik sektöründe bilinen ve tanınan bir okul olmasına katkıda bulunmayı hedefler. Öğrencilerin staj ve iş imkânlarına kolay erişmesini sağlamak kulübün amaçları arasındadır.    

https://www.instagram.com/bilgilojistik/ 

BİLGİ Marketing Club

Bilgi Marketing olarak günden güne gelişen dünyamızda bilgiye ulaşma kolaylığı ve ihtiyacının hızla arttığının bilincindeyiz. Bununla birlikte sürdürülebilir bir bilgi akışı için kendini geliştirmek isteyen bireylere değerlerimiz doğrultusunda bilgiyi deneyimleyerek aktarabileceğimiz bir platform sağlamak temel amacımızdır. Bu doğrultuda her geçen gün bünyemize kattığımız yeni üyelerimizle, iş dünyasındaki öncü isimleri deneyim kazanmak isteyen öğrencilerle buluşturup, sektör hakkındaki güncel bilgileri takipçilerimiz ile paylaşarak gelişimimizi sürdürüyoruz.      

https://instagram.com/bilgi.marketing

BİLGİ Mechatronics Student Society      

Mekatronik Öğrenci Topluluğu olarak, sizlere bölüm ve üniversite hakkında sorularınızı cevaplamak ve projeler geliştirmek için sizleri kulübümüze bekliyoruz.           

https://instagram.com/bilgiunimss

BİLGİ MUN Kulübü

BilgiMUN Kulübü, öğrencilerin Birleşmiş Milletler‘in simülasyonu olan Model Birleşmiş Milletler konferanslarına katılmalarını ve farklı ülkelerin delegeleri olarak rol alarak diplomasi becerilerini geliştirmelerini sağlayan bir öğrenci kulübüdür. Kulübümüz 2016 yılında kurulmuş olup kurulduğu tarihten bu yana okulumuz bünyesinde etkinlikler ve konferanslar düzenlemiş, diğer okullarda yapılan konferanslara katılım sağlamıştır. Kulübümüzün düzenlediği konferanslara, Türkiye'nin yanı sıra dünyanın dört bir yanından öğrenciler katılmaktadır. BilgiMUN, Uluslararası ilişkiler ve diplomasi alanında ilgi duyan, İngilizce bilen ve topluluk önünde konuşma becerileri gelişmiş öğrencilerin buluşma noktasıdır.  

https://instagram.com/bilgimun

BİLGİ Münazara Kulübü

BİLGİ Münazara Kulübü yapıcı tartışma kültürüne katkı sağlayacak aktiviteler gerçekleştirir. Ulusal ve uluslararası turnuvalarda başarı elde etmiş eğitmenler ile eğitimler planlayarak münazarayla ilgili temel, orta ve ileri düzey bilgileri öğrencilere aktarır. Üniversite öğrencilerinin hitabet, topluluk önünde konuşma gibi yeteneklerini geliştirmelerine katkı sağlamayı amaçlar. Münazara turnuvaları ve etkinlikleri düzenleyerek lise ve üniversite öğrencilerinin bu etkinliklere katılımını sağlamayı hedefler. Üniversitelerarası münazara turnuvalarına katılmak kulübün amaçları arasındadır. 

https://www.instagram.com/bilgimunazara/

BİLGİ Psikoloji Kulübü

Bilgi Psikoloji Kulübü psikoloji alanına ilgisi olan tüm öğrencilere katkı sağlamayı hedefler. Kulübümüz psikoloji bölümü hakkında hem bölüm öğrencilerinin verim alacağı hem de bu alana daha uzaktan ilgisi olanların psikolojiyi keşfetmelerini sağlayacağı etkinlikler düzenlemektedir. Bu doğrultuda kulüp olarak akademik, sosyal ve sosyal sorumluluk alanlarında psikolojiyi farklı perspektiflerden deneyimleyebileceğiniz alanlar sağlarız.        

https://www.instagram.com/ibupsyclub/

BİLGİ Robotics Kulübü

Bilgi Robotics, 2014 yılında kurulmuştur. İstanbuldan Bilgi Üniversitesinin akademik içerikli en köklü kulüplerindir. Kurulduğu yıldan itibaren dünya çapında projelerde ödüller kazanmıştır. İçerisinde akademik içerikli projeler, ar-ge çalışmaları yapılmaktadır. Ayrıca ulusal ve uluslararası yarışmalara katılmak için takımlar yetiştirir.        

https://instagram.com/bilgirobotics

BİLGİ Sosyoloji Kulübü

Kapsayıcılığa önem veren bir kulüp olarak Bilgi Sosyoloji Kulübü her toplumsal ve sosyolojik konuda tartışma ve düşünme alanları sağlar ve birlikte yaşama prensibini güçlendirir. Toplumsal konularla dertlenen öğrencilerin birbirleriyle buluşması için alan sağlayan kulübümüz atölyeler, film izleme etkinlikleri ve benzeri aktivitelerle sosyolojik bakış açısı ile düşünmeye teşvik eder.     

https://www.instagram.com/bilgisosyoloji/

 BİLGİ Tahkim Kulübü

Kulüp, Hukuk Fakültesi öğrencileri tarafından kurulmuş olup uluslararası alanda sıkça başvurulan tahkim başta olmak üzere alternatif uyuşmazlık çözüm yöntemlerinin tanıtılmasını ve yaygınlaştırılmasını hedefler.       

https://instagram.com/bilgitahkim

BİLGİ Vikipedi Öğrenci Kulübü

İstanbul Bilgi Üniversitesi Vikipedi Öğrenci Kulübü, öğrencilere Vikipedi kullanımını öğretirken, aynı zamanda Vikipedi'ye katkıda bulunmayı, doğru kaynak kullanımı ve iş birliği yetkinliklerini de kazandırmayı hedeflemektedir. Bunların yanı sıra, ulusal ve uluslararası ölçekteki diğer Vikipedi öğrenci kulüpleriyle de iş birlikleri yaparak, öğrencilerin dünya üzerindeki diğer Vikipedist öğrencilerle tanışmaları ve kulüpler bünyesindeki ortak projeler gerçekleştirmeleri de hedeflenmektedir.       

https://www.instagram.com/bilgiviki/

Bilgili Girişimciler Kulübü (BIG)

BİLGİ öğrencilerinin gelecek için deneyim kazanmalarını, daha nitelikli bir özgeçmişe sahip olmalarını, girişimci, yaratıcı ve yönetimde söz sahibi bireyler haline gelmelerini sağlamayı amaçlar. 

https://instagram.com/bilgiligirisimciler 

Bilgili Liderler Kulübü

Alanında öncü isimlerle çeşitli etkinlikler, atölyeler, paneller düzenleyerek öğrencilere liderlik konusunda bilgi birikimi sağlamayı amaçlar. Kulüp, öğrencilerin kariyer gelişimlerini desteklerken hem sosyal hayatlarında hem de gelecekteki iş hayatlarında sorumluluk bilincinin gelişmesini hedef alarak aktiflik gösterir.           

https://www.instagram.com/bilgililiderler/

bilgiNbeyin Kulübü

bilgiNbeyin kulübü üyelerin kendilerini daha iyi tanımalarını ve geliştirmelerini, bu alandaki öğretici ve öğrencileri buluşturmayı, beyinle ilgili gelişmeleri aktarmayı ve bunu yaparken kalıplaşmış anlatımın dışına çıkarak gelişmeleri üyelerin entegre edebilecekleri bir biçime büründürmeyi hedefler.   

https://www.instagram.com/bilgi_n_beyin/

BİLGİ Ekonomi Kulübü

Kulübün amacı ekonomi bilimi altında yer alan konularda bilgilendirici, düşünmeye sevk eden, öğrencilerin gelişimlerine katkıda bulunan etkinlikler düzenlemek ve öğrencilerin ekonomi bilim dalıyla alakalı olarak elde edebilecekleri kariyer olanaklarından haberdar olmalarını ve sektörden insanlar ile tanışmalarını sağlamak, tüm bunları yaparken öğrencilerin okula, derslere ve öğrenciler arasındaki etkileşimine de destek olmaktır.

https://instagram.com/bilgiekonomi

BİLGİ Felsefe Kulübü

Felsefe Kulübü, öğrencilere felsefeyi keşfetme ve tartışma fırsatı sunar. Geçmişten günümüze farklı filozofları ve düşünce gruplarını inceleyerek, evren, insan ve yaşam konularındaki fikirleri değerlendirir ve bu tezlerin geçerliliği üzerine tarafsız bir şekilde fikir alışverişi yapmayı ve üzerinde düşünmeyi amaçlar.

https://www.instagram.com/bilgifelsefe/

BİLGİ Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Kulübü

BİLGİ Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölümü’nün tanınırlığını ve bölüm öğrencilerinin okulun diğer bölümleri ile etkileşimini artırmayı, ayrıca öğrencilerin fizik tedavinin avantajlarından yararlanmasını sağlamayı amaçlar.

https://instagram.com/bilgifizyoterapikulubu

Flyers of Bilgi Havacılık Kulübü

Günümüzde havacılık sektörü dünya ekonomileri için itici bir güçtür ve bunun yanı sıra sürekli gelişen yapısı ile istihdama katkısı da göz ardı edilemez. Hava ulaşımının kullanımı arttıkça kullanılan hava aracı dolayısıyla personel istihdamı da artmaktadır. Bu ihtiyacın karşılanması içinse donanımlı havacıların yetişmesi şarttır. Ülkemizi dünyaca temsil ettiğimiz bu alanda genç havacıların bilgilendirilmesi, donanımlı eğitim alması oldukça önemlidir. Kulübümüz ise yaptığı etkinliklerle geleceğin havacılarını sektöre hazırlamayı en iyi şekilde yetiştirmeyi amaçlar.

https://instagram.com/flyersofbilgiofficial

BİLGİ Game Design and Networking Kulübü

Kulüp, dijital oyun tasarımı ile ilgilenen kişileri bir araya getirmeyi amaçlar. Ayrıca üyeleri çeşitli etkinliklerle bir araya getirip dijital oyunları ve dijital oyun tasarımı sektörünü tanımalarına yardımcı olur.  

https://www.instagram.com/bilgigdn

BİLGİ Genç Hukukçular Kulübü  

Hukukun farklı dalları arasındaki etkileşimi göz önünde bulundurarak öğrencilere hukuk nosyonu kazandırmaya yönelik seminerler, konferanslar ve çeşitli etkinlikler düzenlemeyi amaçlar.

https://www.instagram.com/bilgigenchukuk

BİLGİ Horizon Club       

A students club of @bilgiofficial since 2016 our goal is to help international students in their social & academic life         

https://instagram.com/horizonclub

BİLGİ Hukuk Fakültesi Kulübü

İstanbul Bilgi Üniversitesi Hukuk Kulübü olarak yıl içinde Kariyer Günleri başta olmak üzere çay sohbetleri, hukuk atölyeleri, 8 Mart etkinliklerini gerçekleştiriyoruz. Kariyer günlerinde çok değerli ve prestijli büroları okulumuza davet ederek okulumuz bütün öğrencilerinin onları yakından tanıma fırsatıyla buluşturuyoruz. Çay sohbetleri ile fakültemizdeki değerli hocalarımızla gerçekleştirdiğimiz buluşmalar düzenliyoruz. Hukuk atölyeleriyle ise hukukun farklı alanlarında başarılı konuklarımızı ağırlayarak hukukun farklı alanlarla ilişkilerini öğreniyoruz. Kulübümüz misyonu genel olarak hukuk fakültesi öğrencilerine kendilerini geliştirmek ve yeni kapılar açabilmek için imkanlar sunmaktır.

https://www.instagram.com/bilgihukukfakultesikulubu/

BİLGİ Blockchain Kulübü

Blockchain teknolojisi, başta iş dünyası olmak üzere, kamu alanında ve bireysel yaşam üzerinde köklü etkilere sahiptir. Bilgi Blockchain kulübü ise; Blockchain sektöründe sahip olduğu etkin konum sayesinde, sektöre katma değer katacak insanlar için bir basamak olmayı amaçlar. Bunun için organize ettikleri etkinlikler, medya içerikleri ve yaz kampları ile öğrenci yetiştirmeyi hedefler.

https://instagram.com/bilgiblockchain

BİLGİ Kazandibi Mimarlık Kulübü

Mimarlık Fakültesi öğrencilerini bir çatı altında toplayarak öğrencilerin birbirleriyle olan ilişkilerini güçlendirmeyi, sosyalleşmelerini sağlamayı, problemleri kolektif bir biçimde ele alıp çözümlemeyi öğrenmelerini ve çeşitli etkinlikler düzenleyerek öğrencilerin eğitim öğretim hayatlarına destek vermeyi amaçlar.

https://www.instagram.com/kazandibilgi/ 

BİLGİ Uluslararası İlişkiler Kulübü

BİLGİ Uluslararası İlişkiler Kulübü; uluslararası ilişkiler, siyaset bilimi, Avrupa Birliği ilişkileri alanlarına ilgi duyan tüm bireyler için bir etkileşim alanı yaratmayı amaçlar. Kulübün misyonu, BİLGİ’nin ilgili bölüm öğrencilerine yönelik panel, söyleşi, eğitim, protokol gezileri gibi etkinliklerle onların gelişimini ve etkileşimini desteklemektir. Bu etkinlik ve projeler ilgili disiplinlerin önemini vurgulamayı ve güncel gelişmeleri aktarmayı hedefler.   

https://instagram.com/bilgiuik