Randevu

Psikolojik Danışmanlık Birimi, acil durumlar dışında randevu ile çalışır. Randevu almak için, öğrenciyseniz Öğrenci Başvuru Formu'nu; üniversite personeliyseniz Personel Başvuru Formu'nu doldurup e-posta eki olarak ya da elden bize ulaştırabilirsiniz. 

Başvurunuz mümkün olan en yakın zamanda bir psikolojik danışmana yönlendirilir ve randevu için size ulaşılır. Yoğun dönemlerde randevu süreci 2-4 hafta sürebilir. Formun sonunda uygun olduğunuz gün ve saatlerin sorulduğu kısma mümkün olan en fazla zamanı belirtmek randevu sürecinizi hızlandırır.

Acil durumlarda aranmayı beklemeden mesai saatleri içinde PDB ofislerine gelmeniz, mesai saatleri dışında en yakın sağlık kuruluşuna ulaşmanız önerilir.

İlk randevunuza haber vermeden gelmediğiniz takdirde PDB’nden yardım almaktan vazgeçtiğiniz düşünülür. Bu durumda, istiyorsanız birime ulaşarak başvurunuzu aktif hale getirmek sizin sorumluluğunuzdadır. 

Koronavirüs önlemleri kapsamında eğitimin ve belli hizmetlerin uzaktan verilmesi kararı gereğince, 6 Nisan 2020’den itibaren Psikolojik Danışmanlık Birimi görüşmeleri online olarak sürdürülecektir. Online görüşmelerle ilgili sorulanız için bize ulaşabilirsiniz. Devam eden bir sürecin içerisindeyseniz, danışmanınızın size ulaşmasını beklemeniz yeterli olacaktır.

Sosyal hayatınızda ve eğitim hayatınızda bir çok değişikliğe uyum sağlamanızı gerektiren bu süreçte, çevrimiçi bir zeminde de olsa sizlerin yanında olmaya çalışacağız.

Süreç ile ilgili sorularınız varsa pdb@bilgi.edu.tr ‘ye e-posta gönderebilir ya da + 90 212 311 7674’ten PDB Asistanı Sinem Kılıç'a ulaşabilirsiniz.