Randevu

Psikolojik Danışmanlık Birimi, acil durumlar dışında randevu ile çalışır. Randevu almak için, öğrenciyseniz Öğrenci Başvuru Formu'nu; üniversite personeliyseniz Personel Başvuru Formu'nu doldurup e-posta eki olarak ya da elden bize ulaştırabilirsiniz. 

Başvurunuz mümkün olan en yakın zamanda bir psikolojik danışmana yönlendirilir ve randevu için size ulaşılır. Yoğun dönemlerde randevu süreci 3-4 hafta sürebilir. Formun sonunda uygun olduğunuz gün ve saatlerin sorulduğu kısma mümkün olan en fazla zamanı belirtmek randevu sürecinizi hızlandırır.

Acil durumlarda aranmayı beklemeden mesai saatleri içinde PDB ofislerine ulaşmanız, mesai saatleri dışında en yakın sağlık kuruluşuna gitmeniz önerilir.

İlk randevunuza haber vermeden gelmediğiniz takdirde PDB’den yardım almaktan vazgeçtiğiniz düşünülür. Bu durumda, istiyorsanız birime ulaşarak başvurunuzu aktif hale getirmek sizin sorumluluğunuzdadır. 

Koronavirüs önlemleri kapsamında Psikolojik Danışmanlık Birimi görüşmeleri sosyal mesafe ve hijyen kurallarına dikkat edilerek yürütülecektir; uygun bekleme alanımız bulunmadığı için randevularınıza tam vaktinde gelmeniz beklenmektedir. 

Sosyal hayatınızda ve eğitim hayatınızda birçok değişikliğe uyum sağlamanızı gerektiren bu süreçte, sorularınız için pdb@bilgi.edu.tr ‘ye e-posta gönderebilir ya da +90 212 311 7674’ten PDB Asistanı Sinem Kılıç'a ulaşabilirsiniz.