Ortaklık Geliştirme

---

'Non scholae, sed vitae discimus' (Okul için değil yaşam için öğrenmeliyiz) ilkesiyle yola çıkan İstanbul Bilgi Üniversitesi, 7 Haziran 1996 tarihinde Bilgi Eğitim ve Kültür Vakfı tarafından yapılan müracaat ve Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde kabul edilen 4142 sayılı kanunla, bir Vakıf Üniversitesi olarak Türk Üniversite Sistemi içerisinde, kamu tüzel kişiliğine sahip bir kurum olarak yerini aldı.

İstanbul Bilgi Üniversitesi kurulduğundan beri muhtelif süreçlerde bünyesine aldığı Kuştepe, Dolapdere ve santral istanbul olmak üzere 3 ana kampüste toplam yaklaşık 210.000 m 2 alanda öğrencilerine ve Türkiye'deki akademik hayata katkı sağladı.

Bugün 20.000’i aşkın öğrencisi, 50.000’e yakın mezunu, 1.000’in üzerinde akademik personeli bulunan BİLGİ, 7 fakültesi, 3 enstitüsü, 4 yüksekokulu ve 3 meslek yüksekokulunda lisans, lisansüstü ve önlisans öğretimi verilen 150'yi aşkın programla öğretime devam ediyor.

Kuruluşundan beri Türkiye’de birçok ilki gerçekleştiren İstanbul Bilgi Üniversitesi, hem kurumsal olarak hem de program bazında önde gelen ulusal ve uluslararası kurumlar tarafından verilmiş kalite ve akreditasyon ödüllerine sahiptir.