BİLGİ Etik Destek Hattı

İstanbul Bilgi Üniversitesi Etik Yardım Hattı’na Hoş Geldiniz!

Bu hattı, İstanbul Bilgi Üniversitesi Davranış ve Etik Kuralları’na aykırı olduğunu düşündüğünüz bir davranışı bildirmek, bir davranışın Davranış ve Etik Kuralları’na uygun olup olmadığı konusunda danışmak ya da Davranış ve Etik Kuralları hakkında soru sormak için kullanabilirsiniz.

Yapacağınız bildirimlerde bilgileri açık ve ayrıntılı bir şekilde belirtmeniz, bildirilen konuya ilişkin kişi, yer ve zaman belirtilerek somutlaştırılmanız, bildirdiğiniz durumun doğru ve hızlı çözümü için önem teşkil etmektedir.

Yapacağınız bildirimlerde kişisel bilgilerinizi vermeniz zorunlu olmamakla birlikte, size ulaşabileceğimiz bilgilerinizi vermeniz, gerektiğinde soru sormak için size dönmemizi kolaylaştıracaktır. Vereceğiniz tüm bilgiler gizli tutulacaktır.

Bildirilen tüm ihlaller kısa zaman içinde incelenerek bu bildirimlere uygun eylem/tedbirler alınacaktır.

Zamanınızı ayırarak Davranış ve Etik Kuralları’na aykırı olduğunu düşündüğünüz bir davranışı bildirdiğiniz için teşekkür ederiz.

Başvuru için Etik Başvuru Hattı Formu'nu doldurabilir ya da bilgiethics@bilgi.edu.tr adresine e-posta gönderebilirsiniz.

Tel: 0850 203 4 429