Hakkında

Psikolojik Danışmanlık Birimi, İstanbul Bilgi Üniversitesi öğrencilerinin bireysel, sosyal ve akademik gelişimlerine yardımcı olmayı, üniversite ve yurt yaşamına uyumlarını kolaylaştırmayı ve onlara bu alanlarda yaşanabilecek sorunlarla baş etme konusunda gerekli becerileri kazandırmayı amaçlamaktadır. Psikolojik Danışmanlık Birimi, kaygı, depresyon, stres, akademik zorluklar, uyum problemleri, ilişkilere dair problemler, ikilemler ve zor kararlar gibi birçok konuda grup çalışmaları, eğitim ve seminerler düzenlemekte ve psiko-eğitim metinleri (broşür, rehber ve bültenler) hazırlamakta ve bireysel danışmanlık hizmeti vermektedir.

İstanbul Bilgi Üniversitesi akademik ve idari personeli de Psikolojik Danışmanlık Birimi’nden eğitim, seminer ve sınırlı bireysel danışmanlık görüşme hizmeti alabilmektedir.

Psikolojik Danışmanlık Birimi’nde tüm hizmetler ücretsizdir. 

Gizlilik 

Psikolojik Danışmanlık Birimi’nde, kişisel bilgiler ve görüşme içerikleri, kişi izin vermediği sürece, kesinlikle kimseyle paylaşılmaz. Ancak, görüşülen kişinin veya bir başkasının zarar görmesi ya da hayati tehlike altında olması durumunda gerekli kişilerle temasa geçilebilir. Bu koşullar altında dahi, başka birisi aranmadan önce görüşülen kişiden onay alınmaya çalışılır.

PDB Ekibi

Psikolojik Danışmanlık Birimi ekibi tam zamanlı psikolojik yardım uzmanları, yarı zamanlı bir psikiyatr ve birim idari asistanından oluşmaktadır. Ayrıca, üniversitemizin Psikoloji Yüksek Lisans Programı’nda uzmanlık eğitimi alan psikologlar da, Yüksek Lisans Programı’nın klinisyen öğretim üyelerinin gözetimi altında, her üç kampüste kısmi zamanlı olarak görev yapmaktadırlar. 

Tüm ekibin isim ve iletişim bilgilerine İletişim linkinden ulaşabilirsiniz.