Sosyal Sorumluluk ve Hobi Kulüpleri

Bigezet Kulübü

Öğrencileri BİLGİ’de düzenlenen organizasyonların yanı sıra Türkiye genelinde gerçekleşen başarılı etkinliklerle buluşturmayı amaçlar. Bu etkinliklere dahil olarak öğrencilerin gezmesini ve eğlenmesini, kulübe katılan öğrencilerin kendilerini ekip çalışması ve kriz yönetimi alanında geliştirmesini, insan ilişkileri açısından olumlu deneyimler kazanmasını amaçlar.

meric.ozpoyraz@bilgiedu.net

BİLGİ Astronomi Kulübü

BİLGİ Astronomi Kulübü, amatör olarak astronomi ile ilgilenenler arasındaki diyaloğu arttırmayı, konu ile ilgili seminer ve konferanslar düzenleyerek konuyla ilgili bilgi birikimini genişletmeyi, gökyüzü gözlem festivalleri düzenlemeyi ya da düzenlenen festivallere katılmayı amaçlar.

duygu.yilmaz06@bilgiedu.net

BİLGİ Kızılay Kulübü

Kızılay desteği ve/veya işbirliğiyle sosyal sorumluluk faaliyetlerinde bulunmayı amaçlar. Bu faaliyetler, belli bir topluluk veya grup ayırt etmeksizin insanlara faydalı olmayı amaçlayan öğrenciler tarafından düzenlenir. Ayrıca İstanbul Bilgi Üniversitesi bünyesinde eğitim gören öğrencilerin akademik veya kişisel gelişimlerine katkı sağlayacak eğitimler düzenlemeyi hedefler.

tugba.demir03@bilgiedu.net

BİLGİ Fotoğraf Kulübü

Fotoğrafı seven ve fotoğrafa ilgi duyan öğrencilerin bir araya gelip fotoğraf hakkında konuşacağı, beraber bilgi paylaşabileceği ve fotoğraf çekmek için etkinlikler düzenleyeceği bir kulüptür.

yigit.dogucu@bilgiedu.net

BİLGİ LEO Kulübü

Lions’un gençlik programı olan Leo, kişisel cömertliği, sorumluluk bilincini geliştirmeyi ve topluma gönüllü hizmet etmeyi amaç edinir. Leo çalışmalarını liderlik, deneyim ve olanak yaratmak olmak üzere üç ana başlık altında sürdürerek bir sivil toplum örgütü olarak toplumun kalkınmasına hizmet eder. Leolar içinde bulundukları organizasyonun sağladığı imkanlar aracılığıyla, ihtiyacı olan insanlara fırsatlar yaratmanın yanında kendi vasıflarını da geliştirirler. BİLGİ Leo Kulübü bu amaçlar ışığında topluma hizmet ederken bir yandan da BİLGİ’de bu kültürün yıllar boyunca yaşatılarak geleceğin liderlerinin yetiştiği bir ekosistem oluşturmayı hedefler.

serhan.dalarslan@bilgiedu.net

BİLGİ LÖSEV Fayda Kulübü

Üniversite öğrencilerini sosyal yardımlaşma konusunda bilgilendirmeyi, üyeler eğitimlerine devam ederken, aynı zamanda sosyal konularda da aktif ve duyarlı olmalarını sağlayacak etkinlikler düzenlemeyi, lösemi ve kanser hakkında gerekli her türlü bilgiyi temin etmeyi veya bu bilginin nasıl temin edileceği konusunda üyelerini eğitmeyi hedefler.

elif.dincer@bilgiedu.net

BİLGİ’li Patiler

İstanbul Bilgi Üniversitesi kampüslerinde, sokaklarda ve ormanlarda yaşayan sokak hayvanlarının barınma, sağlık, beslenme ve gerekli diğer ihtiyaçlarının karşılanması için faaliyetlerde bulunmayı amaçlar. Üniversite öğrencilerini hayvanlar konusunda bilgilendirmeyi hedefler.

pinar.zor@bilgiedu.net

BİLGİ Rotaract Topluluğu

BİLGİ Rotaract Topluluğu, Uluslararası Rotary'nin ve Rotaract’ın üniversite öğrencilerine sağladığı projeler ve programlar konusunda BİLGİ öğrencilerini bilgilendirmek ve uluslararası bir sivil toplum kuruluşu olan Rotaract'ı BİLGİ öğrencilerine tanıtmak için kurulmuş bağımsız bir öğrenci topluluğudur.

giray.girengi@bilgiedu.net

BİLGİ Sos-K Sosyal Sorumluluk Kulübü

Sosyal sorumluluk alanında çeşitli STK ve vakıflarla ortak çalışmalar yapar ve kendi özgün sosyal sorumluluk aktivitelerini düzenler. Sosyal sorumluluk bilincini artırmak ve toplumsal farkındalığı üyelere aşılamak amacıyla kurulmuştur.

meryem.yazici@bilgiedu.net

BİLGİ Wellness Club

BİLGİ Wellness Club’ın kuruluş amacı insanları hareketli yaşama ve sağlıklı beslenmeye teşvik etmek ve bu yaşam tarzını uygulamak isteyenleri bir araya toplamaktır.

berat.gurbuz@bilgiedu.net

BİLGİ Worldwide

Uluslararası öğrencilerle Türkiye’den öğrencileri etkinlikler düzenleyerek kaynaştırmayı amaçlar.

anas.shehab@bilgiedu.net

BİLUM Kulübü

İstanbul Bilgi Üniversitesi ve STK’lar arasında bir köprü oluşturmak ve BİLGİ’nin sosyal sorumluluk yönünü güçlendirmeyi amaçlar. Maddi ve manevi desteğe ihtiyaç duyan tüm canlılar için dayanışma içinde olmayı misyonu olarak benimser. “Düşler Kavanozu”, “Bir Varmış Bir Yokmuş Bir Yokmuş”, “Tek Çatı Girişimi” ve “Nar Harekatı” gibi kulüp bünyesinde daimi olarak devam eden sosyal sorumluluk projeleri bulunur. Bunun yanı sıra, Tomurcuk Vakfı, ÇOGEM, Çorbada Tuzun Olsun, Kansersiz Yaşam Derneği, Rehber Köpek Derneği ile sene boyunca birçok etkinlik düzenler.

furkan.bozkurt@bilgiedu.net

Engelsiz BİLGİ

Engelli bireylere ilişkin toplumdaki farkındalığı artırmak için okul içerisinde çalışmalar yürüterek daha büyük kitlelere ulaşmayı hedefler.

servan.tekin@bilgiedu.net

Farkındalık ve Yoga Kulübü

Kendini, ruhunu ve bedenini tanımaya istekli bireylerin farkındalık pratikleri, yoga ve meditasyon gibi alanlarla bir araya gelip gelişim yaşamalarını amaçlar.

ilgin.cetinel@bilgiedu.net

Genç Tema

Üyelerinin yaşadıkları çevrenin sorunlarına duyarlı, sorunların çözümünde aktif rol almak için gönüllü çalışmalar gerçekleştiren, ekolojik bakış açısına sahip bireyler olmalarına katkı sağlamayı amaçlar.

yusuf.guler@bilgiedu.net

Meditasyon ve Asana

Meditasyonla birlikte öğrencilerin düşüncelerini kontrol edebileceği, stres yönetimi konusunda kendilerini geliştirebileceği, bununla birlikte kendilerini meditasyona hazırlayan asanalarla (duruş) fiziksel olarak da desteklenebilecekleri pratikleri hayatlarına eklemeyi amaçlar.

kerem.oztas@bilgiedu.net

Radyo Vesaire

İstanbul Bilgi Üniversitesi lisans ve yüksek lisans öğrencilerine canlı internet radyo yayıncılığı deneyimi sunmayı amaçlar. Bünyesindeki çalışma birimleriyle sektörel farkındalık oluşturmak ve kazanımlar sağlamak amacıyla çalışmalar yürütür. Öğrenciler için özgür bir düşünce platformu olmanın yanı sıra, onların araştırma ve geliştirme becerilerini artırmayı hedefler.

talha.serttokat@bilgiedu.net

Üniversiteli Genç Fenerbahçeliler

BİLGİ’deki Fenerbahçeli öğrencileri bir araya getirmeyi ve onlarla birlikte çeşitli organizasyonlar düzenlemeyi amaçlar.

mithat.kurtay@bilgiedu.net

Uni Trabzonsporlular

BİLGİ’deki Trabzonlu ve Trabzonsporlu öğrencileri bir araya getirmeyi ve onlarla birlikte çeşitli organizasyonlar düzenlemeyi amaçlar.

ayse.gurel@bilgiedu.net

UA Uni BİLGİ

BİLGİ bünyesindeki Galatasaraylı öğrencileri aynı çatı altında toplamayı amaçlar.

bugra.ozergul@bilgiedu.net

Warders of BİLGİ

Warders of BİLGİ motosiklet kulübü, gençleri motosiklete yönlendirirken doğru ve bilinçli bir şekilde bu işe başlamalarına destek olmayı hedefler. Üniversitedeki genç motosiklet sürücülerini aynı çatı altında toplamayı, onlarla birlikte çeşitli etkinlik ve sosyal sorumluluk projeleri gerçekleştirmeyi ve gençlere motosiklet kültürünü yaşatmayı amaçlar.

canberk.arikan@bilgiedu.net